Aikataulu

Tutustu koulutuksen ohjelmaan, koulutuksiin ja valmennuksiin sekä ohjeisohjelmaan.

Lounas on tarjolla klo 12-14.00. Lounaaseen kuuluu keitto ja runsas salaattibuffetKahvia on koko päivän.

 

PERJANTAI

Kaikki perjantain ohjelmat kokoushotelli Radisson Blu Marina Palacessa, ellei toisin mainita

 

15.00-20.00

 

Kokoustoimisto avoinna kokoushotellilla

 

16.00-18.00

 

Vaalivalmennus, kokoustila Lähde

 

17.00-19.00

 

Start-koulutus, kokoustila Lumi

 

18.00 alk.

 

DP-valmennus, kokoustila Lähde

 

18.00 alk.

 

PJ-kokous ja vaalipuheet, kokoustila Virta

 

19.00-23.30 Tulojuhla The Great Gatsby-teemalla, Solo Sokos Hotel Turun Seurahuone, Humalistonkatu 2
19.30 First Timers´ skumpat tulojuhlan yhteydessä
23.30 Tulojuhlan jatkoille siirtyminen, Seurusteluravintola Fredrik, Linnankatu 18

 

LAUANTAI

Kaikki lauantain ohjelmat kokoushotelli Radisson Blu Marina Palacessa, ellei toisin mainita

10.00-18.30 Brahen sauna kokousvieraiden käytössä, kokoushotelli 2. krs

 

7.00-8.15

 

Vauhtisammakon aamulenkki – Turku tutuksi juoksemalla, lähtö ja paluu: kokoushotelli

 

8.00-14.00

 

Kokoustoimisto avoinna kokoushotellilla

 

8.30-8.50

 

Terhi Mäkiniemen rentoutus – Vahvista mieli ja keho kohti päivää, kokoustila Lumi

 

9.00-15.00

 

Tradeshow-alue avoinna

 

9.00-15.00

 

Lapsiparkki avoinna

 

9.00 alk.

 

9.00-9.30

Debatin 1. alkuerä, muiden erien tarkempi aikataulu vahvistetaan lähempänä kokousta, kaikki päivän debatit kokoustilassa Lähde

 

Strategiapaja – SNKK 2021-2024 strategia ja strategiatyöskentely, Kokoustila Virta

9.00-10.00

 

Keynote: Vesa Nissinen – Syväjohtaminen ja henkilökohtainen saavutettavuus, kokoustila Aava

 

9.15-9.45

 

Terhi Mäkiniemen rentoutus – Läsnäoleva mieli: hereillä ja valpas, kokoustila Lumi

 

9.50

 

Senaattori- ja IPP-ohjelman lähtö kokoushotellin ala-aulasta – Yritysvierailu Vismalle sekä kuohuviinikoulutus ja -tasting

 

10.00-12.00

 

JCI-koulutus Effective Leadership, kokoustila Virta

 

10.15-11.45

 

Paneelikeskustelu: Turun talousalueen saavutettavuus ja kehitys, kokoustila Aava

 

10.45-11.30

 

Terhi Mäkiniemen rentoutus – Kehonmieltä rentouttavat kuvat, kokoustila Lumi

 

12.00-14.00

 

Lounas tarjolla

 

12.15-13.15

 

Keynote: Kisu Korsi (Kisu Korsi) ja Tuukka Simonen (Herrainpukimo)  Ammattilaisten vinkit tyylikkääseen pukeutumiseen, kokoustila Aava

 

12.30-13.00

 

Terhi Mäkiniemen rentoutus – Kehonmielen sulatus, anna hermoston synapsisten yhteyksien sykähdellä, kokoustila Lumi

 

12.30

 

Senaattori- ja IPP-ohjelma jatkuu, lähtö kokoushotellin ala-aulasta – Japanin maailmankokoushengessä sake-tasting

 

13.15-13.30

 

Terhi Mäkiniemen rentoutus – Suklaameditaatio, kokoustila Lumi

 

13.45-14.45

 

Keynote: Esko Valtaoja – Tulevaisuus on saavutettavissa, kokoustila Aava

 

15.00 alk.

 

Yhdistyksen yleiskokous ja vaalit, Submarina

 

15.15-16.15

 

Debatin finaali, kokoustilat Virta + Lähde

 

15.15-15.45

 

Terhi Mäkiniemen rentoutus – Rauhoitun ja sisäistän päivän asioita, kokoustila Lumi

 

18.30

 

Ovet gaalaan aukeavat ja kamarien valokuvaus, kokoushotellissa

 

19.00

 

Gaalan ohjelma alkaa

 

n. 22.30

 

Siirtyminen gaalan jatkoille

 

 

*Järjestäjä pidättää oikeuden muutoksiin